Breaking News
 |  | 

Dom

Co na rynku nieruchomości

img-responsive

Każdy młody człowiek prędzej czy później myśli o wyprowadzeniu się z domu rodzinnego i wynajmie lub zakupie własnej nieruchomości. Oczywiście tego rodzaju przedsięwzięcie na pewno ułatwiają zarobki na odpowiednim poziomie i pomysły, jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom. Szczególnie że możliwości jest wiele i zależą od naszych indywidualnych potrzeb. Jedni wybiorą mieszkanie w mieście, czy to z rynku wtórnego czy też w stanie surowym. A dla osób, które wolą więcej przestrzeni i marzą o skrawku zieleni na pewno znajdzie się domek, czy to wolnostojący, bliźniak czy też w zabudowie szeregowej.

Budownictwo i rynek nieruchomości

Chociaż w czasie pandemii rynek budownictwa znacznie przystopował a ceny mieszkań i domów stanęły pod znakiem zapytania, to od kilku miesięcy można zauważyć, że życie w tej sferze powoli powraca do normy. Co jakiś czas można zauważyć nowe projekty zabudowy rodzinnej, czy to w centrach większych miast czy też na ich obrzeżach. Oczywiście swoje robią również rosnące ceny materiałów budowlanych, jednak warto pamiętać, że akurat te zawsze będą szły w górę. Warto jednak pamiętać, że i tak każdy z nas od czasu do czasu chce zmienić wystrój swoich czterech kątów czy też przeprowadzić drobne naprawy, ewentualnie większy remont. Z tego też powodu na rynku zawsze istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju materiały.
Aktualnie na rynku wtórnym jak i pierwotnym możemy znaleźć szereg ofert. W zależności od naszych potrzeb możemy się zdecydować na zakup niewielkiego mieszkania w mieście. Pamiętajmy jednak, że nadal są one niewielkie pod względem powierzchni i nie możemy liczyć na zbyt wiele przestrzeni osobistej, szczególnie jeśli posiadamy większą rodzinę.

W takich przypadkach warto zdecydować się na zakup czegoś większego na obrzeżach miasta. To również może być mieszkanie jednak im dalej od centrum tym ceny przeważnie są korzystniejsze. A to sprawia, że równocześnie możemy sobie pozwolić na większy metraż.
Oczywiście w grę zawsze może wchodzi również zakup domu. Największe pod względem powierzchni są przeważnie te wolnostojące. Jednak domek “bez sąsiada za ścianą” też ma swoją cenę. W związku z tym najkorzystniej wypada zakup domu w zabudowie bliźniaczej. W takiej wersji możemy liczyć nie tylko na spory metraż samego budynku jak i działki dookoła ale również korzystniejszą cenę. Warto także zauważyć, że na rynku pojawia się coraz więcej osiedli właśnie w zabudowie bliźniaczej i tworzą sie na nich coraz bardziej atrakcyjne struktury. Za parę lat mogą się one okazać naprawdę atrakcyjna lokalizacja, która w niczym nie będzie ustępować mieszkaniu w mieście.

Inna forma zabudowy jest oczywiście szeregowiec. Tutaj również w pewien sposób otrzymujemy własny dom z całkiem niezłym metrażem i działką, ale warto pamiętać, że praktycznie z obu stron mamy sąsiada a i działką za takim domkiem to przeważnie wąski skrawek zieleni. Pamiętajmy jednak, że każdy ma inne preferencje i na taki rodzaj zabudowy również z pewnością znajdą się chętni.

 

co-na-rynku-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR