Breaking News
 |  | 

Dom

Płyty HI-MACS

img-responsive

Bardzo popularne stały się w naszym kraju ostatniego czasu płyty typu himacs. Czym tak właściwie są? Jest to mieszanka takich materiałów jak akryl, naturalne pigmenty oraz minerału – taka kombinacja pozwala na uzyskanie niezwykle gładkich i stabilnych płyt typu himacs. Płyty te posiadają właściwości zarówno akrylu jak i kamienia, gdyż należą one do materiałów z gatunku Solid Surface. Należy również mieć na uwadze to, że tego typu płyty są innowacyjne – oznacza to, że stale się rozwijają i z biegiem czasu nasze oczekiwania względem nich mogą stale rosnąć.

Czym wyróżniają się płyty HI-MACS?

Przede wszystkim, charakteryzuje je ogromna uniwersalność. Można powiedzieć, że jej zastosowanie jest praktycznie nieograniczone, bądź też ograniczenie istnieje wyłącznie w naszej wyobraźni. Płyty mogą osiągać bowiem najróżniejsze kształty, struktury czy kolory, dzięki mieszance minerałów naturalnych wraz z akrylową żywicą. Najpopularniejsza “forma podania” takich płyt to imitacja naturalnego kamienia, który w Polsce jest powszechnie stosowany niezależnie od części kraju. O opisywanych płytach należy wiedzieć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, jak już wspominałem wcześniej, bardzo duża solidność materiału. Jest on niezwykle trwały. Ponadto – nie wymaga on osób trzecich czy też fachowców, do poprawnego montażu. Płyty typu HI-MACS możemy własnoręcznie bez większego wysiłku zamontować w naszym mieszkaniu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku drobnych zmian, jakie chcemy do owych płyt wprowadzić – proste obróbki również wykonamy własnoręcznie. Co również istotne w dzisiejszych czasach, tego typu materiał nie jest w ogóle szkodliwy dla środowiska.

Do czego nadają się płyty himacs?

Stosowanie jest bardzo szerokie. Najbardziej popularne możliwości zastosowania takich płyt to oczywiście produkcja blatów kuchennych czy zlewów łazienkowych, jednakże spotykane równie często jest wykorzystywanie płyt jako okładzin ściennych lub we wnętrzach kabin w komunikacjach miejskich.

 

Tags
plyty-hi-macs

ABOUT THE AUTHOR