Breaking News
 |  | 

Dom

Zasady, które mogą pomóc Ci stworzyć własną oazę

img-responsive

Ten, który jest nam niezbędny do życia

Sen jest niezwykle ważny dla każdego człowieka. Bez niego nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować, a więc i żyć. Mając świadomość tego, jak jest on ważny, producenci łóżek polepszają swoje oferty chcąc przyciągnąć coraz to większą liczbę klientów. I ci, którzy wpadają na innowacyjne pomysły, takie jak to żeby materace nie ruszały się w czasie przemieszczania po nich, wygrywają. Bo przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto nie tylko śpi na łóżku, ale i lubi sobie w nim zjeść. Nie każdy jednak oczekuje, że sypialnia będzie miejscem do jedzenia, czy do zabawy. Niektórzy wręcz chcą stworzyć w niej miejsce, które będzie najbardziej intymnym pomieszczeniem w domu i to nastawionym na odpoczynek. Nic więc dziwnego, że projektanci proponują rozwiązania, zgodnie z którymi ten pokój stanie się miejscem prawdziwego relaksu. Dlatego też wielu projektantów przy tworzeniu projektów kieruje się zasadami feng shui, które to pomagają w lepszym zagospodarowaniu miejsca wypoczynku, tak aby sen był wartościowy i korzystny dla zdrowia. W końcu chyba nie ma niczego gorszego niż mieć mało czasu na spanie albo przeciwnie, spać dużo, a wstawać za każdym razem wyczerpanym.

O co chodzi z tym feng shui?

Po chińsku oznacza to wiatr i wodę. Mimo że w Polsce wypowiada się często ten termin, to jednak mało kto wie, jakie ma znaczenie. Chodzi o to, aby jakość przestrzeni według tych zasad były określone. Jako że przestrzeń ta, w której się znajdujemy wpływa na naszą psychikę, to powinniśmy ją tak zaaranżować, aby nas chroniła i wspierała. Stosując się do zasad feng shui w naszej prywatnej przestrzeni, jaką jest sypialnia powinniśmy wprowadzić ład i harmonię. W tym celu warto zainwestować w wygodne łóżko. To niewygodne nie będzie wpisywało się w ideologię feng shui, a zgodnie z jej filozofią najlepsze jest to wykonane z drewna. Pokój powinien być tak zaprojektowany, aby nic nie wadziło, a dostęp do łóżka był z obu stron. Dlatego też nie należy dostawiać łóżka do ściany. Zwłaszcza jeśli śpimy z partnerem, a on musi wręcz przeskakiwać przez nas, aby z niego wyjść.

Prawdziwy wypoczynek tylko łóżkiem z prawdziwego zdarzenia

To, że łóżko jest ważne, to już wiemy. Jednakże jakie ono powinno być, aby sprzyjało wypoczynkowi? Generalnie powinno być ono wygodne, a według filozofii feng shui, nawet wykonane z naturalnego tworzywa. To ono przyczynia się do lepszego jakościowo snu. Istotne jest także wezgłowie, które dobrze jakby było duże i oczywiście wykonane z drewna, czy też obszyte innym, naturalnym materiałem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze wysokość łóżka, ale i to w jakiej odległości od podłogi znajdują się materace. Jeśli bardzo chcemy trzymać się zasad feng shui, to nie wybierajmy łóżka z szufladami, bo może ono magazynować złą energię. Podobnie, nie powinno się wybierać łóżka z ostrymi kantami, a z zaokrąglonymi kształtami. Mają one wpływać korzystnie na spokój osoby wypoczywającej. Jak widać, wybierając łóżko należy się kierować nie tylko wygodą, jakie dają materace, ale i to, jak wysoko znajduje się łóżko i czy ma ono nóżki, czy może pod sobą pojemniki. Nie warto jednak wybierać kanapy składanej, która nie kojarzy się z prawdziwym odpoczynkiem, a raczej drzemką, czyli nie do końca wartościowym odpoczynkiem, zwłaszcza w nocy, kiedy tego potrzebujemy. Nie należy mieć mebla, który sugeruje tymczasowość, a za to kojarzy się ze spokojem i oazą.

zasady-ktore-moga-pomoc-ci-stworzyc-wlasna-oaze

ABOUT THE AUTHOR