Breaking News
 |  | 

Dom

Czy fototapety pasują do każdego wnętrza?

img-responsive

Czy fototapety pasują do każdego wnętrza i jak dopasować tapetę, aby idealnie pasowała do pomieszczenia i ściany?

Dobrze dobrana tapeta może całkowicie odmienić przestrzeń i nadać klimatu. Gdzie jednak pasuje tapeta i jaki rodzaj najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni?

Głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji jest wielkość pomieszczenia. Fototapety wymagają dość dużego dystansu, gdyż patrząc na nie, najlepiej prezentują się właśnie z odpowiedniej odległości. Z niewielkiej odległości obraz nie wyróżnia się, bo nie widzimy całościowej kompozycji, a przyglądanie się detalom nie daje dobrego efektu. Ważna jest również atmosfera. Co zwykle robisz w pokoju: Pracujesz? Jesz? śpisz? Przyjmujesz znajomych? Czy to kawiarnia czy pokój dzienny? Warto odpowiedzieć na to pytanie przed wyborem motywu lub stylu.

Jakie motywy i style do jakich przestrzeni?

Motywy graficzne

Te tapety naprawdę dominują raczej we wnętrzach. Są radykalne, bezkompromisowe i nadają wnętrzu wyraźny klimat. Nie oznacza to jednak, że przyćmiewają wszystko inne. Umieszczając fototapetę tylko na jednej ścianie, pozwolisz wyróżnić się także pozostałym elementom w pomieszczeniu. Ten rodzaj tapety są raczej odważnym i oryginalnym wyborem.

Fototapety

Fototapety to naprawdę duże zdjęcia. W przypadku ścian fotograficznych potrzebujesz szczególnie dużej przestrzeni. Stanowią idealny wystrój do salonów, poczekalni, gabinetów. Ale jeśli chcesz – możesz mieć taką ścianę też w domu! Fototapety najłatwiej tworzą imponującą atmosferę i klimat. Istnieją dwie zasady: nie patrz z bliska i zachowaj dystans, a będziesz zachwycony efektem!

Ilustrowane fototapety dla dzieci

Tapeta dla dzieci to kultowe i świetne rozwiązanie samo w sobie. Ilustracje na tapecie są tak zaprojektowane, aby były dobrze widoczne nawet w mniejszych pokojach dziecięcych i wyróżniały się nawet bez znacznej odległości. W rzeczywistości wielkość motywów – opowieści i postaci – dostosowana jest do dziecięcej perspektywy.

Delikatne tapety

Tego typu tapety są minimalistyczne i nowoczesne. Charakteryzują się prostymi gradientami kolorów i można byłoby nazwać je nawet ,,antytapetami’’. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które wolą niewyróżniające się kolory, jednak czują, że biała ściana to za mało. Gradient jest subtelny, a jednocześnie całkowicie definiuje i zmienia wnętrze.

Ciekawym pomysłem są również tapety wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Można wtedy poszaleć! Wiele firm oferuje właśnie takie usługi.

 

Tags
czy-fototapety-pasuja-do-kazdego-wnetrza

ABOUT THE AUTHOR