Breaking News
 |  | 

Dom

Dom z ogrodem

img-responsive

Coraz więcej osób pragnie uciec z suszonego miasta, by w wolnych chwilach cieszyć się własną przestrzenią i w miarę możliwości zielenią. W związku z tym coraz większą popularnością cieszą się domki z ogródkiem znajdujące się na obrzeżach miast i wielkich aglomeracji. W końcu każdy marży o swoim zaciszu. Z tego też powodu na rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej ofert niewielkich domków w zabudowie bliźniaczej czy też szeregowej, które oferują właśnie stworzenie sobie takiego małego raju na ziemi.

Dom i ogród jak znaleźć idealnie miejsce dla siebie? Ekologia

Jeśli marzysz właśnie o tym by mieć dom i ogród to na pewno na bieżąco sprawdzisz oferty agencji nieruchomości czy też właśnie strony ofertą lokalnych deweloperów. To jedna z najprostszych metod na znalezienie odpowiedniego lokum. Oczywiście w grę wchodzi również zakup działki wybudowanie własnego domu, jednak jest to dosyć spore przedsięwzięcie. Dlatego też większość osób decyduje się na zakup domu w stanie surowym. Jest to całkiem niezła opcja, szczególnie na dopiero powstających osiedlach, na których możemy znaleźć dom w całkiem atrakcyjnej cenie. W końcu osiedla z wybudowana infrastruktura są znacznie droższe.

Warto się również zastanowić jaki metraż domu odpowiadały nam najbardziej. W grę wchodzi również wielki działki. W końcu są osoby, którym starczy kilka metrów na leżak i malutki ogródek, A są też takie osoby, które potrzebują dla siebie przestrzeni. Wielkość domu jak i działki również ma znaczący wpływ na cenę zakupu samej nieruchomości. Czasem lepiej jest zdecydować się na mniejszy metraż ale uzyskać więcej powierzchni zielonej albo wręcz odwrotnie. Wszystko zależy od nas!
Decydując się na zakup tego rodzaju domku warto się także zastanowić jak chcemy bo urządzić jak wyposażyć nasz przyszły ogródek. To szczególnie ważne jeśli posiadamy dzieci – w końcu w takiej sytuacji na pewno przyda się miejsce na jakąś huśtawkę czy też piaskownice. Warto także pomyśleć o miejscu do grillowania czy odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto w takim przypadku urządzić również wygodny taras, na którym usiądziemy z poranną kawą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość oferowanych domów w planie ma kuchnię albo aneks kuchenny na parterze, żeby wręcz ułatwić nam tego rodzaju obcowanie z naturą w trakcie posiłku czy chwili relaksu.

Jeśli marzysz o niewielkim domku na przedmieściach czy wręcz na wsi to warto rozejrzeć się za odpowiednim miejscem już teraz. W końcu urządzenie domu i ogrodu to całkiem spore wyzwanie, które może pochłonąć mnóstwo czasu i wymagać sporego budżetu. W końcu w takim przypadku jest do wykończenia często około stu metrów kwadratowych, A to w porównaniu do popularnych współcześnie mieszkać często prawie dwa razy większa przestrzeń.
Pamiętajmy jednak, że z takiego domku i przestrzeni zielonej wokół niego na pewno będziemy się znacznie bardziej cieszyć niż z czarnego mieszkania w bloku. W końcu każdy z nas potrzebuje swojej przestrzeni życiowej i nie jest to kilka metrów.

dom-z-ogrodem

ABOUT THE AUTHOR