Breaking News
 |  | 

Dom

Zwiędłe rośliny w szklarni. Co robić, gdy roślinom zabraknie wody?

img-responsive

Kiedy rośliny szklarniowe zostaną odwodnione na kilka godzin (nie dłużej niż jeden dzień) z powodu nagłego wzrostu temperatury do ponad 45°C, jakie są pierwsze niezbędne kroki, aby przywrócić je do życia?

Taka sytuacja jest częsta wiosną, kiedy chmury są odsłonięte, pozwalając słońcu świecić przez okna. Nie ma Cię w dom u, nie wietrzysz, szklarnia jest zamknięta, a rośliny uprawiane w gruncie lub w doniczkach mdleją pod wpływem ciepła. Nie ma powodu do paniki, sytuację można naprawić!

Co robić w przypadku nagłego ocieplenia w szklarni?

1. Nie poddawaj się zalaniu, ponieważ zbyt duża ilość wody dla spragnionej rośliny jest jeszcze bardziej katastrofalna w skutkach.
2. Otwórz drzwi do szklarni.
3. Otwórz okna, aby odprowadzić ciepło. Szklarnia może stracić około dziesięciu stopni w mniej niż 10 minut.
4. Należy uważać na osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Z 10°C na zewnątrz, może stać się ponad 40°C wewnątrz. Odczekaj kilka minut, aby temperatura wewnątrz obniżyła się, a następnie stopniowo wracaj do środka.
5. Nawilżaj korytarze i półki, aby odświeżyć atmosferę i zwiększyć wilgotność wewnątrz.
6. Spryskaj liście drobnymi kroplami, rośliny nawodnią się od zewnątrz, gdy tylko zostaną zwilżone. Użyj opryskiwacza z miękką wodą lub węża ogrodowego, uważając, aby usunąć gorącą wodę z wnętrza.
7. Nie należy roślin zalewać, gdyż efekt suszy + nadmiar wody może spowodować gnicie korzeni.
8. Nigdy nie zanurzaj rośliny w wiadrze na dłużej niż godzinę, ponieważ może ona utonąć. Lepiej jest podlać drugi raz godzinę później.
9. Odczekać kilka dni przed zastosowaniem nawozu. Płynny nawóz na suchej roślinie jest wart środka chwastobójczego.

Rozwiązania dla chłodzenia szklarni.

1. Na zewnątrz, spryskaj okna cieniem szklarniowym, który zapewni trochę chłodu podczas gorących godzin. Jest to naturalny produkt, który wybiela okna, gdy świeci słońce i przepuszcza światło, gdy jest ciemno i deszczowo.
2. Wewnątrz, w zależności od modelu, umieścić stałą lub zdejmowaną tkaninę zaciemniającą. Wsuwa się jak zasłony z oczkami i ma tę zaletę, że działa jako ekran, gdy jest słonecznie, a otwiera się w ciemniejszą pogodę.
3. Szklarnie szklane są zazwyczaj wyposażone w ręczną wentylację. Istnieją jednak również wentylatory automatyczne, które nie wymagają zasilania elektrycznego i które są podnoszone i opuszczane w zależności od temperatury otoczenia.

Tags
zwiedle-rosliny-w-szklarni-co-robic-gdy-roslinom-zabraknie-wody

ABOUT THE AUTHOR