Breaking News
 |  | 

Dom

Jak mądrze wybrać sposób finansowania nieruchomości?

img-responsive

Spełnij własne marzenia zdobywając dodatkowe środki

Niejedna osoba marzy o własnym domu, a najlepiej takim, całkowicie na własność. Jednakże nie każdy ma możliwość ubiegania się o kredyt hipoteczny, a to on jest dobrym sposobem na wzięcie na siebie zobowiązania, które nie obciąży zanadto kieszeń. Mało kto przecież posiada wolne pieniądze, które w całości przeznaczy na budowę domu. A wydatków związanych z budową jest dużo, a w miarę upływu czasu można się przekonać, że wydatki te lubią się mnożyć. W związku z tym warto sięgnąć po pomoc, jaką oferują banki. Wiadomo, że co bank to inna oferta, a ich nie brakuje. W gąszczu informacji można się pogubić, ale ważne, aby samemu mieć świadomość tego, na jaki kredyt możemy sobie pozwolić i ile on może maksymalnie wynosić.

Co pomoże mi wybrać najlepszą ofertę?

Żeby nie dać się naciąć na różne oferty i wybrać najdogodniejszą dla nas opcję, z pomocą w takich sytuacjach nadciąga kalkulator kredytowy. Dzięki niemu przekonasz się, że nie musisz wracać do czasów szkoły i przypominać sobie, co było na lekcjach matematyki. Wystarczy, że wypełnisz pola w kalkulatorze zgodnie z podpowiedziami na stronie i już możesz zestawić ze sobą propozycje banków. Oferty różnią się między sobą, więc warto szybkim i prostym sposobem obliczyć ratę kredytu i tę sprawę mieć z głowy.

Do czego przydaje się ten kalkulator?

Dzięki niemu dowiemy się, która oferta jest atrakcyjna i nie generuje dodatkowych kosztów. Przydaje się wówczas, gdy ciężko nam stwierdzić, która usługa będzie najkorzystniejsza, a więc nie taka, której całkowity koszt pożyczki jest znacznie wyższy niż to pokazują, np. w reklamach. Jeśli nie chcemy kupić kota w worku, to warto wyliczyć ile ostatecznie będzie nas kosztował, dajmy na to, kredyt hipoteczny. Korzystając z kalkulatora dowiemy się, co się składa na całkowity koszt pożyczki, a jest to dla kredytobiorcy zdecydowanie duże odciążenie.

Co takiego liczy?

Zanim zajmiemy się obliczaniem, warto najpierw spojrzeć na to, jakie oprocentowanie posiada kredyt. Główny koszt zawiera także odsetki, więc będą one niższe, gdy oprocentowanie także nie jest wysokie. Jeśli okres kredytowania jest długi, to odsetki rosną i o tym nie należy zapominać. Jeśli chodzi o samo oprocentowanie, to jest ono podawane w skali rocznej. Jednakże raty kredytobiorca zobowiązuje się spłacać regularnie, co miesiąc. Bank z kolei co miesiąc nalicza odsetki biorąc pod uwagę roczne oprocentowanie, ale i liczbę dni, jakie posiada miesiąc.
Ważną kwestią przy wyborze kredytu jest to, czy posiada on dodatkowe, obowiązkowe koszty. Niektóre oferty je posiadają, a do tych kosztów zaliczamy, np. koszty sądowe, czy notarialne. Często bywa i tak, że banki chcą, aby zapłacić prowizję za wcześniejszą spłatę lub za wykupienie ubezpieczenia w sytuacji utraty pracy, czy posiadania niezdolności do jej wykonywania. Należy mieć świadomość tego, że koszty kredytu są zależne od innych czynników, jak chociażby sytuacja ekonomiczna w kraju. Ma znaczenie także wysokość stopy procentowej lub inflacja. Tego jednak kalkulator kredytowy nie uwzględnia, więc nie jest w stanie też wszystkiego policzyć.

 

jak-madrze-wybrac-sposob-finansowania-nieruchomosci

ABOUT THE AUTHOR