Breaking News
 |  | 

Dom

Podlewanie pomidorów: sprzęt i dobre praktyki.

img-responsive

Pomidory uwielbiają słońce, ale także wodę: na jednego pomidora przypada 1 l wody dziennie (10 roślin pomidorów = 10 litrów wody dziennie). Możliwe są jednak oszczędności: na przykład nie ma potrzeby podlewania, jeśli rośliny uprawiane są w gruncie i jest wystarczająca wilgotność. Roślina sama znajdzie wodę na dnie gleby, na głębokości 30/40 cm. Jeśli na początku podleje się zbyt obficie, roślina wytworzy tylko powierzchowne korzenie i będzie wymagała stałego dostarczania wody.

Podlewanie za pomocą węża lub konewki.

Nigdy nie podlewaj w pełnym słońcu: może to spowodować poparzenie liści i marnowanie wody. Podlewać za pomocą konewki wieczorem, ale nie za późno, aby uniknąć ryzyka wystąpienia mączniaka (jeśli liście pozostają mokre w nocy). Jest to dobra metoda podlewania, ale nie należy używać funkcji strumienia, która spowoduje osiadanie gleby. Ściółkowanie roślin pomidorów zapobiega zbytniemu parowaniu, ale może przyciągać ślimaki.

Podlewanie za pomocą węża.

Jest to zalecane, jeśli pomidory są instalowane pod tunelem. Można je podlewać doniczka po doniczce. Aby zaoszczędzić pieniądze: zrezygnuj z podlewania pomiędzy dwoma roślinami pomidorów. Jabłko unika masakrowania korzeni.
Jeśli uprawiacie na tarasie lub balkonie, preferujcie donice z rezerwą wody, w przeciwnym razie umieśćcie pod donicami podstawki. Podlewaj delikatnie: woda musi wsiąkać delikatnie, aby nie uszkodzić korzeni.

Podlewanie kroplowe.

System kroplujący może być zainstalowany z programatorem: dostarcza on wodę tam, gdzie jest potrzebna, bez marnowania jej. Alternatywnie, można użyć torby i ustawić dripper, który będzie wody w Twojej nieobecności.

Tags
podlewanie-pomidorow-sprzet-i-dobre-praktyki

ABOUT THE AUTHOR