Breaking News
 |  | 

Dom

Jakich narzędzi potrzebuje domorosły hydraulik?

img-responsive

Zrób to sam, bądź bohaterem we własnym domu

Męskie ego to rzecz niebywale wrażliwa, istotna w budowaniu samooceny i utrzymywaniu odpowiedniego samopoczucia. Jednym z lepszych sposobów na stałe utrzymywanie swojego w odpowiednim stanie jest bycie podziwianym przez najbliższych. Oczywiście, nie chodzi tu o wzbudzanie podziwu poprzez heroiczne akcje, do bycia bohaterem nie trzeba ratowania starszych pań spod kół pędzących samochodów (choć niewątpliwie ułatwiłoby to sprawę), na miano bohatera możemy zapracować również poprzez wykonywanie domowych napraw we własnym zakresie. Hydraulika to jedna z częściej psujących się w domu rzeczy, czasami do usterek dochodzi w wyniku eksploatacji, czasami są to wady montażowe – powodów może być wiele.

Poniżej znajdziesz informacje o tym, jakie narzędzia w swoim przyborniku powinien posiadać każdy domorosły hydraulik, by móc zasłużyć na miano bohatera we własnym domu.

Zestaw kluczy

Klucze, to podstawowe narzędzia, które powinien posiadać w domu każdy majsterkowicz, nie tylko ten parający się hydrauliką. Posłużą nam one do dokręcania, przykręcania, odkręcania i wykręcania różnego rodzaju śrubek. Czy to montaż, czy demontaż, klucze zawsze powinny być na miejscu – płaskie, nasadowe, nastawne i wiele innych, nigdy nie wiesz, które z nich będą Ci potrzebne przy najbliższej domowej usterce!

Zgrzewarki i zaciskarki

Ciężko wyobrazić sobie hydraulikę bez złączy, a właśnie do tworzenia złącz wykorzystuje się zgrzewarki i zaciskarki. Zaciskarkę wykorzystasz przy złączach zaciskanych w przypadku rur giętych plastikowych lub miedzianych. Jeśli chodzi o sztywne rury wykonane z tworzyw sztucznych, wykorzystasz zgrzewarkę – mają one regulację temperatury oraz termostat odpowiedzialny za utrzymanie stałego poziomu temperatury!

Obcinak do rur

W idealnym świecie, każdy ma dobrze zaopatrzony sklep budowlany w pobliżu domu i gdy tylko zajdzie potrzeba kupna rury, niezależnie od jej długości, znajdzie odpowiednią na sklepowej półce. Niestety, nie każdy z nas ma dobrze wyposażony sklep w pobliżu.

Duża część prac montażowych oraz hydraulicznych najczęściej wymaga łączenia i kształtowania rur. By było to możliwe, rury trzeba dociąć tak, by uzyskać odpowiednią dla danego rozwiązania długość – w tym celu konieczne będzie użycie obcinaka do rur, sprawdzają się one podczas cięcia rur różnego pochodzenie. Obcinak to narzędzie, które pozwala łatwo, szybko i precyzyjnie przeciąć rurę w dowolnym jej miejscu.

Giętarka

Giętarka to narzędzie znajdujące zastosowanie w pracach warsztatowych, remont -ach, na budowie i przy różnego rodzaju naprawach. Pozwala ona precyzyjnie wygiąć rurę aż do kąta prostego. Wykorzystywanie giętarek pozwala zredukować ilość połączeń w instalacji, co korzystnie wpływa na jej pewność i szczelność. Co więcej – inwestycja w giętarkę to oszczędność czasu pracy, a także pieniędzy (nie ma konieczności kupowania nadprogramowych kształtek itp.)

Czy posiadasz wszystkie narzędzia z tej listy? Jeśli nie, to stanowczo powinieneś rozważyć ich zakup – nawet jeśli jeszcze nie znajdzie się dla nich zastosowania, może przyjść dzień, gdy będą Ci potrzebne!

 

jakich-narzedzi-potrzebuje-domorosly-hydraulik

ABOUT THE AUTHOR