Breaking News
 |  | 

Dom

Fotowoltaika w rolnictwie- korzyści

img-responsive

Fotowoltaika w rolnictwie korzyści z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Są to zarówno duże firmy, jak i pojedyncze gospodarstwa. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to inwestycja niosąca ze sobą konkretny pakiet korzyści. Jeśli natomiast prowadzisz gospodarstwo rolne, profitów związanych ze skorzystania nowoczesnych rozwiązań pozyskiwania energii w postaci fotowoltaiki jest jeszcze więcej.

Fotowoltaika w rolnictwie – korzyści

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w swoim gospodarstwie rolnym stajesz się niezależny od dostawców prądu i samowystarczalny w tej kwestii, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu można zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd. Jest to więc także sposób na niezależność od cen prądu, gdyż montując instalację można rzec, że kupujesz zapas energii na wiele lat.

Niższe koszty prowadzenia gospodarstwa i konkurencyjność produkcji

Poprzez montaż paneli fotowoltaicznych obniżasz swoje rachunki za prąd już od pierwszego miesiąca ich użytkowania, a więc jednocześnie zmniejszają się koszty prowadzenia gospodarstwa. Co więcej- dzięki temu, iż skutecznie obniżasz koszty produkcji rolnej lub hodowlanej, masz pewne pole manewru i możesz oferować konkurencyjne ceny swoich wytworów.

Zwiększenie zysków z ziemi i nieruchomości

Montując panele fotowoltaiczne na budynkach gospodarczych oraz na terenie wokół niego- mogą to być nawet nieużytki rolne- możesz dodatkowo czerpać korzyści finansowe, odsprzedając nadwyżkę wyprodukowanego prądu do zakładu energetycznego.

Ulga w podatku rolnym

Budowa instalacji fotowoltaicznej pozwala odliczyć aż 25% wydatków na fotowoltaikę, co w praktyce oznacza, iż rolnik przez rok, kilka a nawet kilkanaście lat nie będzie płacił podatku rolnego.

Szybki zwrot inwestycji

Montaż instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie jest obecnie najlepszą z możliwych inwestycji, która dodatkowo szybko się zwróci. Rządowe programy dofinansowań montażu odnawialnych źródeł energii dodatkowo działają na korzyść rolników. Wszystko to sprawia, iż zwrot całej inwestycji możliwy jest już po pięciu latach.
Korzyści, które daje fotowoltaika w rolnictwie sprawiają, że warto zdecydować się na tego typu nowoczesne rozwiązania w swoim gospodarstwie. Można bowiem zaoszczędzić spore pieniądze, które posłużą dalszemu rozwojowi rolniczej działalności.

 

Tags
fotowoltaika-w-rolnictwie-korzysci

ABOUT THE AUTHOR