Breaking News
 |  | 

Dom

Jak uporządkować kuchnie, aby była bardziej przestrzenna?

img-responsive

Co zrobić, gdy przestrzeni w kuchni jest zbyt mało?

Kuchnia jest sercem domu, chyba każdy o tym wie. W kuchni spędzamy zwykle najwięcej czasu w ciągu dnia i chcemy, aby to pomieszczenie było funkcjonalne, wygodne i piękne. Jeśli zastawiasz się co usunąć z kuchni aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni ? Poniżej kilka wskazówek.

Czego musisz się pozbyć, aby kuchnia stała się lepsza?

Urządzenia i gadżety, których nie używałeś od dwóch lat (lub dłużej)

Być może słyszałeś o zasadzie dwóch lat dla odzieży: jeśli nie nosiłeś jej od dwóch lat, czas wyrzucić ją z szafy . Ta sama wytyczna dotyczy urządzeń. Czasami możemy sobie wyobrazić, że będziemy używać każdego gadżetu na co dzień, ale po dwóch latach zbierania kurzu nadszedł czas, aby szczerze powiedzieć sobie, jak naprawdę gotujemy i jemy.

Pozbądź się przeterminowanych i starych produktów

To może wydawać się oczywiste, ale pozbycie się przeterminowanego jedzenia, które czai się w lodówce i spiżarni, zwolni zaskakującą ilość miejsca. W obu obszarach zacznij od usunięcia każdej puszki lub przedmiotu i umieszczenia ich na blacie. Następnie szybko sprawdź każdą etykietę i miej pod ręką kosz na śmieci i kosz do recyklingu, aby wyrzucić to, co stare. Gdy półki są puste, skorzystaj z okazji, aby je wytrzeć przed wymianą żywności.

Uporządkuj plastikowe pojemniki na żywność wypaczone w zmywarce

Znasz te wszystkie plastikowe pojemniki na żywność, które straciły pasujące wieczka? A te, które po myciu w zmywarce nie pasują już do swoich pokrywek? Tak, oficjalnie nadszedł czas, aby je wyrzucić. Jeśli masz kilka dodatkowych minut na uporządkowanie, poświęć trochę czasu na dopasowanie każdego pojemnika do jego pokrywy, a następnie zainwestuj w organizer specjalnie zaprojektowany do sortowania tych elementów, aby nie wywróciły się po otwarciu drzwi szafki.

Uporządkuj ręczniki do wycierania naczyń, które już dawno straciły świeżość.

Jeśli masz ścierki do naczyń, które są poplamione i dziurawe, rozważ porzucenie ich i zaopatrzenie się w świeży zestaw (jak te piękne lniane w paski ). Zaoszczędzisz miejsce w szufladach w kuchni, a suszenie naczyń będzie trochę przyjemniejsze. Możesz zachować stare ręczniki do wykorzystania jako szmaty do czyszczenia lub zanieść je do centrum recyklingu tkanin.

 

Tags
jak-uporzadkowac-kuchnie-aby-byla-bardziej-przestrzenna

ABOUT THE AUTHOR