Breaking News
 |  | 

Dom

Jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim?

img-responsive

Kuchnie w stylu nowojorskim to przede wszystkim neutralne barwy, spokojne formy oraz dopracowane wykończenia. Do głównej zalety stylu nowojorskiego należy jego elegancka ponadczasowość.

Jakie elementy tworzą kuchnię w stylu nowojorskim?

Do wystylizowania kuchni w stylu nowojorskim należy użyć takich materiałów jak szkło, metal i proste, lecz efektowne rozwiązania. W takiej kuchni powinny pojawić się kamienne blaty, lekko połyskliwe kafle czy granitowe powierzchnie. Natomiast armatura powinna być wykonana ze szlachetnej stali. Jednym z elementów charakterystycznych kuchni w tym stylu jest wyspa kuchenna przy większym metrażu. Spore znaczenie przy urządzaniu kuchni ma dobre oświetlenie. Dobrze jest umiejętnie połączyć lampy w nowoczesnych formach, ozdobne żyrandole oraz podwieszane nad kuchenną wyspą loftowe żarówki. Takie połączenie zapewnia wyjątkową grę światła. Kolejnym istotnym elementem stylu nowojorskiego są meble. Powinny być klasyczne z dodatkiem szkła i metalicznych zdobień. Meble zazwyczaj są jasne, białe lub kremowe oraz w naturalnych barwach drewna. Jako dodatki stosowane są:

  • szklane wazony,
  • drewniane ramki,
  • metalowe pojemniki na przyprawy.

Jak wprowadzić styl nowojorski do kuchni?

Przede wszystkim należy postawić na takie elementy jak jasne szafki (biel oraz wszystkie kolory jasne i neutralne), matowe wykończenie (zapewnia klasyczny wygląd), zdobione fronty (najlepiej subtelnie zdobione fronty oraz gustowne żłobienia). Przy urządzaniu kuchni w stylu nowojorskim warto zachować proporcje kolorystyczne, gdzie bazowy kolor stanowi mniej więcej 70%, uzupełniający – 20%, a kontrastowe dodatki 10%. Kuchnia w stylu nowojorskim to pomieszczenie jednocześnie eleganckie i przytulne. Takie wrażenie zapewnią dodatki jak np. grube zasłony z przyjemnego w dotyku materiału. Do tego należy dobrać granitowy lub marmurowy blat (szlachetne materiały). Z kolei uchwyty do szafek mogą być w postaci gładkich gałek lub uchwytów prostych, klasycznych kształtach. W przypadku urządzania kuchni w tym stylu lepiej unikać ciężkiej i zwartej zabudowy mebli, ciemnych kolorów jak i dużych przedmiotów o topornym wyglądzie. Przy mniejszym metrażu kuchni warto ograniczyć luźne i drobne dodatki. Nowojorska kuchnia to także modne połączenie bieli i szarości, gdzie biel będzie kolorem dominującym, a szary uzupełniającym.

Podstawowe założenia stylu nowojorskiego

Nawet w polskich realiach możliwe jest urządzenie kuchni w tak ponadczasowym i eleganckim stylu nowojorskim. Do charakterystycznych cech kuchni nowojorskiej zalicza się głównie:

  • okazałą wyspę na środku pomieszczenia,
  • jasną kolorystykę przełamaną mocniejszymi akcentami,
  • ozdobne detale,
  • materiały wysokiej jakości,
  • blask ze szklanych i metalicznych powierzchni.

 

Tags
jak-urzadzic-kuchnie-w-stylu-nowojorskim

ABOUT THE AUTHOR