Breaking News
 |  | 

Dom

Jak zaprojektować kuchnię połączoną z salonem?

img-responsive

Projektując dom czy mieszkanie stawiamy coraz częściej nie tylko na modny wygląd ale również funkcjonalność. Duże i niezbyt ustawie pomieszczenia odchodzące ten sposób w zapomnienie. Staramy się, żeby każde pomieszczenie naszego domu było wygodne i piękne. Jednym z najtrudniejszych pod względem aranżacji pomieszczeń wbrew pozorom jest salon połączony z kuchnią. Chociaż coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, to warto je dokładnie przemyśleć. I oczywiście dokładnie wszystko zaplanować.

Jak zaprojektować kuchnię połączoną z salonem?

Choć połączenie kuchni i salonu nie zawsze oznacza stworzenie aneksu kuchennego, to i tak warto to dokładnie rozrysować, zanim przystąpimy do pracy. Zdarza się bowiem, że chociaż te dwa pomieszczenia są na siebie otwarte to jednak mogą spokojnie stanowić osobne byty. To przeważnie takie rozwiązania jak wnęki obok salonu, w którym można urządzić niewielka ale funkcjonalna kuchnie bez stawiania dodatkowej ścianki. Warto jednak pamiętać, że nie tylko umiejscowienie kuchni jest ważne, ale przede wszystkim jej wykonanie.

Jeśli chcemy zaaranżować połączenie kuchni i salonu to warto wybrać takie meble i dodatki, które doskonale będą pasować do wyposażenia również w części wypoczynkowej. Warto postawić na meble w tym samym kolorze i podobnym stylu. Dobrym rozwiązaniem jest również wykonanie lady albo wstawienie stołu idealnie oddzielającego część roboczą od tej dla gości. Ułatwi nam to na pewno odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych. W ten sposób można łatwo podkreślić strefę kuchenna, jadalnianą oraz salonową.

Wbrew pozorom również same meble w części kuchennej i salonowej są również ważne. Jeśli jest taka możliwość, to warto zamówić zabudowę i stolarza, to jedno z najprostszych rozwiązań ale często wiąże się to z dosyć wysokimi kosztami. Jednak w ten sposób otrzymujemy jednolite meble w obu częściach pomieszczenia. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to warto zainwestować w proste meble i nowoczesnej linii i w tym samym kolorze. Tutaj najlepiej sprawdzą się kolor biały.
Pamiętajmy również, że w takiej niewielkim kuchni musimy zmieścić wszystkie urządzenia, z których korzystamy w trakcie gotowania. To przede wszystkim pojemna lodówka, płyta kuchenna, piekarnik oraz mikrofalówka czy zmywarka. Dodatkowo musi się tam znaleźć całkiem sporo miejsca do przechowywania. W tym celu warto wykorzystać każdy skrawek miejsca. Wówczas nawet niewielka kuchnia będzie w pełni funkcjonalna a dodatkowo będzie świetnie wyglądać.

 

Tags
jak-zaprojektowac-kuchnie-polaczona-z-salonem

ABOUT THE AUTHOR