Breaking News
 |  | 

Dom

Które wycieraczki najlepiej chłoną wilgoć?

img-responsive

Wycieraczki, które bardzo dobrze chłoną wilgoć, pozwalają utrzymać suche podłogi, co przekłada się na poziom bezpieczeństwa w budynku. Minimalizują ryzyko poślizgnięcia się przechodniów, a  ponadto zapobiegają uszkodzeniom posadzek pod wpływem kontaktu z mokrymi zanieczyszczeniami. Poniżej przeczytasz o tym, jakie maty osuszające warto stosować w budynkach publicznych oraz mieszkalnych. 

Z jakiego materiału powstają wycieraczki, które najlepiej chłoną wilgoć?

Do wycieraczek, które najlepiej chłoną wilgoć należą maty z naturalnego włókna kokosowego. Wykazują one właściwości absorpcyjne, czyli pochłaniają duże ilości wody. Ich podłoże jest wykonane z antypoślizgowego materiału z PCV, który zabezpiecza posadzki przed przenikaniem wilgoci. Maty kokosowe sprawdzają się w miejscach, gdzie panuje mały i średni ruch pieszych. Osadzenie ich na profilach aluminiowych pozwala na zastosowanie w przestrzeniach, w jakich będą narażone na intensywniejszą eksploatację.

Wycieraczki kokosowe są zarazem funkcjonalne i estetyczne, dobrze prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Najlepiej wpasowują się w styl boho, etno i eco. Ze względu na ich walory estetyczne mogą zastępować dywany czy inne ozdobne pokrycia podłogowe. Maty najczęściej mają naturalną dla włókien kokosowych, jasnobrązową barwę, lecz mogą być barwione na różne kolory: najpopularniejsze są odcienie szarości, zieleni czy rudości. Również ich rozmiar może zostać dostosowany do potrzeb Klienta. Wycieraczki kokosowe można docinać na wymiar do dowolnych kształtów, co umożliwia dopasowanie ich do strefy wejścia.

Alternatywa dla wycieraczek z włókna kokosowego

Warto również zwrócić uwagę na wycieraczki osuszające z wysokogatunkowym runem polipropylenowym na piance NBR. Są to wyjątkowo trwałe maty, które sprawdzają się w biurach, budynkach mieszkalnych, hotelach, restauracjach, budynkach użyteczności publicznej. Produkt można zamówić na stronie producenta wycieraczek UNIMAT. Gruba, zbita pianka NBR zabezpiecza posadzki przed przenikaniem wilgoci z powierzchni maty. Włókna polipropylenowe zatrzymują mokre zanieczyszczenia przy wejściu, a ich prążkowana faktura zapewnia efektywne czyszczenie podeszew butów. Dodatkową zaletą wycieraczek na piance NBR jest to, że mogą być stosowane do wyciszania stref wejścia do budynków.

ktore-wycieraczki-najlepiej-chlona-wilgoc

ABOUT THE AUTHOR