Breaking News
 |  | 

Dom

Czy drewno w łazience to dobry pomysł?

img-responsive

Drewniane meble i ozdoby można spotkać w wielu aranżacjach. Nie należy się temu dziwić, drewno to bowiem materiał wytrzymały i ponadczasowy, dodaje aranżacji charakteru. Warto także wspomnieć, że drewno nietrudno utrzymać w czystości i dobre formie. Czy jednak sprawdzi się w pomieszczeniu takim jak łazienka, gdzie panują szczególne warunki?

Drewno w łazience – czy to dobry pomysł?

Czy drewno w łazience to dobry pomysł? Okazuje się, że tak. Warto jednak pamiętać, że w łazience nietrudno o wilgoć, a także nagłe zmiany temperatur. Jeśli więc decyujesz się na zastosowanie w niej drewnianych mebli czy dodatków, wybierz odpowiedni rodzaj drewna. Elementy wykonane z tego materiału powinny być solidne, zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami. Warto skorzystać z oferty zaufanego sklepu, aby mieć pewność, że drewno zachowa dobrą formę przez wiele lat ozdabiając łazienkę. Dzięki meblom i dodatkom z drewna łazienka będzie bardziej przytulna i stylowa, co jest bardzo ważne. Łazienka jest miejscem, w którym każdy spędza dużo czasu, często także staje się domowym SPA. Atmosfera jest więc tutaj bardzo ważna, a drewno sprawdza się w aranżacji łazienki doskonale.

Jakie gatunki drewna wybrać do łazieni?

Ilośc gatunków drewna, które sprawdzają się w łazience jest imponująca. W tym pomieszczeniu można wykorzystać olchę, klon, brzozę, daglezję, wenge, dąb. Gatunki te poradzą sobie z wilgocią i zmianami temperatur, trzeba jednak pamiętać o impregancji drewna w łazience, aby cieszyć się jego urokiem jak najdłużej. Warto zaplanować aranżację, aby wybrać gatunek, który pozwoli uzyskać najlepszy efekt w łazience. Gatunki, które należy omijać wybierając drewno do łazienki to sosna i niektóre drzewa iglaste.

Pielęgnacja drewna w łazience

W łazience warto zachowywać czystość. Regularne sprzątanie środkami przeznaczonymi do drewna sprawi, że meble i dodatki będą czyste i zachowają dobrą formę na długi czas. Zawsze warto stawiać na środki czystości dobrej jakości, a przed użyciem zapoznać się z instrukcją użytkowania. Postępowanie według instrukcji jest bardzo ważne dla efektu zabiegów czyszczących i pielęgnacyjnych. Co kilka miesięcy warto także olejować drewniane powierzchnie, dzięki czemu będą bardziej odporne na działanie wody i przyjmowanie zanieczyszczeń. Jeśli na drewnianej powierzchni pojawiają się rysy, można usunąć je drobnym papierem ściernym, a następnie przeprowadzić zabieg olejowania. Stosując się do tych porad, możesz mieć pewność, że drewno ozdobi Twoją łazienkę przez wiele lat.

 

Tags
czy-drewno-w-lazience-to-dobry-pomysl

ABOUT THE AUTHOR