Breaking News
 |  | 

Dom

Laminaty HPL

img-responsive

Laminaty to pewnego rodzaju kompozyty, które od dłuższego czasu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mają wiele zastosowań , my sami w życiu codziennym spotykamy się z nimi na każdym kroku To właśnie na laminatach, a dokładniej mówiąc na laminatach HPL skupimy się w tym artykule. .

Co to są laminaty

Laminat to tworzywo powstałe z połączenia dwóch materiałów , z których każdy posiada inne właściwości mechaniczne, technologiczne, a także fizyczne. Składa się on ze składników wzmacniających układanych warstwowo oraz wypełnienia, które się między nimi znajduje. Dlaczego laminaty cieszą się tak dużą popularnością? Otóż zawdzięczają ją swojej wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz odporności na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Są odporne także na zabrudzenia oraz łatwe do wyczyszczenia, gdyż nie wchodzą w żadne reakcje ze środkami chemicznymi. Mamy wiele rodzajów laminatu, które produkowane są w różnych wersjach : np. jednostronnej, dwustronnej, podłogowej czy elewacyjnej. Posiadają również różnorodną strukturę : połysk, mat, struktura drewna czy perlista. Właśnie dzięki takim różnorodnością wizualnym mogą być dodatkiem wizualnym w niejednej aranżacji.

Laminaty HPL

To jedne z bardziej popularnych laminatów ze względu na swój różnoraki wygląd oraz wielkie walory dekoracyjne, które sprawiają, że tak często je wykorzystujemy w różnego rodzaju aranżacjach. Ich sposób produkcji jest bardzo specyficzny, gdyż przebiega on w warunkach gdzie panuje bardzo wysokie ciśnienie oraz temperatura. Dzięki temu kilka warstw papieru, które zostaje sprasowane jest bardzo odporne na różnego rodzaju czynniki, a tym samym znajduje szerokie zastosowanie jako np. fronty i blaty mebli, elementy wkomponowane w meble łazienkowe, salonowe czy biurowe, drzwi, panele czy różnego rodzaju elementy dekoracyjne. Dzięki różnego rodzaju strukturze oraz szerokiej gamie kolorystycznej są idealnym rozwiązaniem, aby nadać wnętrzu charakteru oraz stylu przy jednoczesnym zachowaniu praktyczności w codziennym użytkowaniu. Dzięki właściwością mechanicznym oraz wizualnym królują w bardzo wielu aranżacjach. Świetnie pasują do każdego stylu. Niejednokrotnie dzięki nim nadajemy wnętrzu charakteru oraz niepowtarzalności.

Tags
laminaty-hpl

ABOUT THE AUTHOR